دیوار سبز انتخاب می کنید؟ آیا باید خاک باشد یا هیدروپونیک؟

دیوارهای سبز به دلیل توانایی در آوردن آرامش طبیعت در جنون محیط شهری در حال گسترش به سرعت در حال محبوبیت هستند – آنها به طور طبیعی هوا را تصفیه می کنند و اکنون ثابت شده است که هزینه های گرمایش و سرمایش ساختمان را کاهش می دهند. با وجود گزینه های بسیار زیاد ، تصمیم گیری در مورد نیازهای شما دشوار است اما یکی از اولین تصمیماتی که باید بگیرید این است که آیا برای استفاده از خاک از هیدروپونیک استفاده کنید یا خیر؟ من مخصوصاً نسبت به یک نوع تعصب دارم اما ممکن اجرای دیوار سبز است نظرات من حداقل به شما کمک کند قبل از خرید سوالات درست را بپرسید.

دیواره های سبز Hydroponic – مواد مغذی را از طریق آب و نه خاک به ریشه گیاهان می رسانند. نگهداری سیستم های مقیاس کوچک برای مصارف خانگی می تواند نسبتاً آسان باشد. با این وجود ، اگر نیاز به نگهداری حرفه ای داشته باشند ، سیستم های بزرگتر هیدروپونیک می توانند کاملاً پیچیده و همچنین اجرای آنها گران تر باشد. در اینجا چند فاکتور وجود دارد که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب راه مورد بررسی قرار گیرند. اگر شما مانند یک گیاه فکر می کنید ، تصمیم گیری آسان خواهد بود اما میزان نگهداری به عنوان یک عامل بزرگ در انتخاب من است.

استفاده از آب – توانایی طبیعی دیوار سبز بر پایه نگهداری و توزیع یکنواخت آب باعث می شود که آب صرفه جویی شود و نگهداری آن بسیار آسان تر است ، به خصوص اگر آبیاری دستی یک گزینه باشد. با سیستم های هیدروپونیک ، جریان مداوم آب تمیز ، هوادهی و مواد مغذی وجود دارد برای سالم نگه داشتن گیاهان مورد نیاز است. روش های آبیاری در سیستم های بزرگ هیدروپونیک می توانند کاملاً پیچیده باشند و نیاز به توجه مکرر متخصص دارند. خرابی پمپ بدون قدرت پشتیبان گیری می تواند گیاهان را در طی چند ساعت از دست بدهد در حالی که یک دیوار سبز بر خاک باید آبیاری را متوقف کند ، با پنج روز از بقا به جای ساعت. چالش دیگری که با تاسیسات هیدروپونیک با آن روبرو هستید ، حفظ دمای آب و سطح pH است که بسیار مهم است ، به خصوص در فضای باز در آب و هوای گرم. تغییر در درجه حرارت آب بر توانایی گیاهان برای زنده ماندن تأثیر می گذارد. سیستم دیوار سبز مبتنی بر خاک آب کمتری مصرف می کند ، نیازی به استفاده از آب در گردش خون مجدد نیست و گزینه های آبیاری بیشتری را فراهم می کند که به تثبیت سطح رطوبت و درجه حرارت خاک کمک می کند.

پشتیبانی و وزن گیاه – گیاهان به طور طبیعی سیستم های ریشه ای باورنکردنی تولید می کنند تا لنگر خود را ببندند ، چه این روی سنگ باشد ، چه در خاک و چه در مواد مصنوعی مانند آنچه در سیستم های هیدروپونیک یافت می شود. یک مشکل که می تواند هنگام استفاده از سیستم دیوار سبز هیدروپونیک ایجاد شود این است که گیاهان ممکن است یک سیستم ریشه ای به اندازه کافی قوی و مقاوم ایجاد نکنند و برای سرپیچی از نیروی جاذبه به هفته ها “آموزش” نیاز دارند. یک سیستم مبتنی بر خاک با فضای ریشه ای بزرگ ، رشد یک سیستم ریشه ای گسترده و قوی را تشویق می کند. هزینه ای که برای این جایزه پرداخت می کنید این است که سیستم احتمالاً سنگین تر از هیدروپونیک خواهد بود بنابراین بررسی کنید که دیوار / حصار / عرشه شما بتواند آن را بگیرد.

مواد مغذی و اکسیژن – حتی گیاه شناسان متخصص نیز بدون توجه به اینکه این مواد در خاک یا آب رشد می کنند ، گاهی اوقات با تعادل مناسب مواد مغذی برای گیاهان خود دست و پنجه نرم می کنند. این امر به ویژه در سیستم های هیدروپونیک که در آن محلول متعادل مواد مغذی باید در زمان های خاص در طول دوره رشد به آب اضافه شود ، صادق است. حتی کوچکترین نوسان در زمان نامناسب نیز می تواند در طی چند روز گیاهان شما را از بین ببرد. سیستم های دیوار سبز مبتنی بر خاک در این زمینه بسیار بخشنده تر هستند. خاک به عنوان یک بافر طبیعی و شربت خانه گیاه عمل می کند ، مواد مغذی اضافی را جذب می کند اما در صورت نیاز آنها را در اختیار گیاهان قرار می دهد.

یکی دیگر از عوامل حیاتی برای موفقیت در سیستم های هیدروپونیک ، نیاز به مقدار کافی اکسیژن در سطح ریشه است. گیاهان به دلیل فعالیت بی هوازی ناشی از سو mis مدیریت آبیاری ، مخلوط مواد مغذی و میکروارگانیسم ها ، در اثر خفگی می میرند. در سیستم های مبتنی بر خاک ، اکسیژن از طریق یک فرآیند طبیعی تأمین می شود – با میکروب های کوچک زحمتکش به TLC مورد نیاز ریشه ها هوادهی می شود.